SMART > Poradniki > Szybkie pożyczki > Pożyczka na telefon – co oznacza? Zasady szybkiej pożyczki
   Aktualizacja:

Pożyczka na telefon – co oznacza? Zasady szybkiej pożyczki

Pożyczka na telefon to rzadko spotykana oferta pożyczki gotówkowej, którą można w całości zaciągnąć w trakcie jednej rozmowy telefonicznej. Pożyczka na telefon to zazwyczaj typu pożyczka gotówkowa, zaciągana na niewielką sumę z krótkim terminem spłaty.

Pożyczka na telefon – co oznacza? Zasady szybkiej pożyczki
Spis treści
więcej Ikona strzałki

Pożyczka na telefon od zaraz to wyjątkowa oferta zobowiązania finansowego. Tego typu rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które nie mają dostępu do Internetu lub możliwości udania się do placówki pożyczkodawcy. Poza sposobem zaciągania samego zobowiązania, pożyczka na telefon niewiele różni się od zwykłych pożyczek gotówkowych na dowolny cel.

Pożyczka na telefon – co warto wiedzieć?

Pożyczka na telefon od zaraz to wygodne rozwiązanie dla wielu osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z najczęściej wybieranych form zaciągania pożyczek. Pożyczka na telefon pozwala na wzięcie maksymalnie szybkiego zobowiązania, a od momentu nawiązania połączenia z przedstawicielem firmy pożyczkowej po udzielenie pożyczki może minąć kilkanaście minut. Pożyczki na telefon są w gruncie rzeczy zobowiązania identycznymi do typowych chwilówek, dzięki czemu pożyczki są pozbawione zbędnych formalności oraz wymogów.

Pożyczka przez telefon pozwala zdobyć dodatkowe pieniądze na dowolny cel bez wychodzenia z domu, przez co jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują zdobyć pieniądze możliwie jak najszybciej. Pożyczki telefonicznie idealnie sprawdzają się w sytuacji zdobycia dodatkowych pieniędzy w celu opłacenia nieprzewidzianych wydatków, znacznie przewyższających domowy budżet i posiadane rezerwy finansowe. Szybkie pożyczki przez telefon wyróżniają się maksymalnie przyspieszonym procesem przyznawania zobowiązania, dzięki czemu potencjalnym pożyczkobiorca ma szansę na złożenie wniosku i zdobycie dodatkowych pieniędzy w ciągu jednej rozmowy z doradcą pożyczkowym.

Sprawdź też: Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Pożyczka na telefon od zaraz – jak się przygotować do rozmowy?

Aby rozmowa dotycząca wzięcia pożyczki przez telefon przebiegła możliwie jak najszybciej i zakończyła się przyznaniem finansowania, należy się do niej odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem przyszłego pożyczkobiorcy, powinien być przegląd ofert pożyczek na telefon. Niestety, osoby zainteresowane zaciąganiem tego rodzaju zobowiązań, raczej nie spotkają się z wieloma ofertami. Wybierając pożyczkodawcę, który udzieli pożyczki przez telefon, warto sprawdzić wszystkie koszty zobowiązania, jakie trzeba będzie ponieść zaciągając pożyczkę. Ze względu na to, że pożyczka przez telefon jest tak naprawdę standardową pożyczką gotówkową, należy zwrócić uwagę na oprocentowanie, prowizję, a także pozostałe koszty zobowiązania.

Oprocentowanie pożyczki na telefon nie może być wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego powiększonej o siedem punktów procentowych. Wszystkie koszty związane z zaciągnięciem szybkiej pożyczki przez telefon, nie mogą przekroczyć dwukrotności kwoty, na jaką zaciągana jest pożyczka. Z kolei prowizja to nic innego jak wynagrodzenia pożyczkodawcy. Pożyczki na telefon ciężko szukać w ofercie banków, dlatego warto rozejrzeć się od razy za rozwiązaniami finansowymi, oferowanymi przez pozabankowe instytucje finansowe. Jeśli potencjalny pożyczkobiorca wybrał już konkretnego pożyczkobiorcę, warto zebrać komplet dokumentów, który przyspieszy rozmowę i przyznanie pożyczki przez telefon.

Pierwszym podstawowym dokumentem, który należy mieć przy sobie w czasie zaciągania pożyczki na telefon od zaraz jest dowód osobisty. To właśnie na nim znajdują się najważniejsze informacje, które są niezbędne do udzielenia pożyczki przez telefon. W zależności od wymogów stawianych przez pozabankową instytucję finansową, dany pożyczkodawca może wymagać również przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Warto jednak pamiętać, że pożyczki na telefon są zobowiązaniami pozbawionymi zbędnych formalności, dzięki czemu pieniądze, może zaciągnąć niemal każdy.

Zobacz też: Jak wziąć pożyczkę od rodziny? Kto płaci podatek?

Pożyczka na telefon – kto może skorzystać?

Pożyczka przez telefon to szczególny typ pożyczki gotówkowej, który wyróżnia się brakiem zbędnych formalności. Poza dystrybucją oferty i przyspieszonym procesem przyznawania dodatkowych pieniędzy na dowolny cel, z pożyczki na telefon może skorzystać niemal każdy. Zgodnie z prawem, aby móc zaciągnąć pożyczkę, trzeba mieć ukończone 18 lat i posiadać zdolność do podejmowania czynności cywilnoprawnych. Większość pożyczkodawców stosuje dodatkowe wymogi jak brak zadłużenia, czy ograniczenia wiekowe. W takim przypadku z pożyczki na telefon może skorzystać osoba powyżej 21 lat (część pożyczkodawców nie udziela jednak pożyczek osobom w wieku 18-24 lata) i mieć nie więcej niż 67 lat (tu również pożyczkodawcy ustalają górny limit wieku indywidualnie).

W zależności od stosowanej polityki, pożyczkodawcy różnie podchodzą do kwestii posiadania zadłużenia przez wnioskodawcę. Niektóre pozabankowe instytucje finansowe kategorycznie odmawiają pożyczek osobom z minimalnym zadłużeniem, a z kolei drugie nie przywiązują do tej kwestii szczegółowej uwagi. W przypadku tych pierwszych chodzi głównie o ryzyko ewentualnego braku zapłaty za udzielone finansowe. Część pożyczkodawców udzielających zobowiązania finansowego przez telefon nie sprawdza nawet zdolności kredytowej pożyczkodawcy, co jest niewątpliwą zaletą dla osób, które nie mogą się pochwalić dobrą zdolnością kredytową oraz historią kredytową. Jeśli dany pożyczkodawca sprawdza zdolność kredytowa swojego klienta, najczęściej sprawdza bazy informacji o kredytobiorcach, takich jak Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) czy Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Zobacz też: Pożyczki od ręki - zasady

Pożyczki bez formalności

Poradniki