Ranking darmowych kont bankowych

Czy zwracasz uwagę na koszty związane z prowadzeniem konta bankowego? Czy zdajesz sobie sprawę, ile możesz zaoszczędzić lub zarobić, wybierając odpowiednią opcję? Czy "bezpłatność" rzeczywiście oznacza brak ukrytych kosztów? Stworzyliśmy dla Ciebie ranking darmowych kont bankowych, prezentując najważniejsze informacje na ten temat w przystępnej formie, który ma na celu ułatwić Ci proces decyzyjny przy założeniu konta. Jest on niezależny, obiektywny i aktualny, ponieważ stale go aktualizujemy, opierając się na bieżących ofertach banków. 

Dzisiejsze konto bankowe to podstawowe narzędzie do bezpiecznego przechowywania i zarządzania oszczędnościami. Umożliwia wygodne dokonywanie przelewów, zlecanie stałych płatności czy choćby otrzymywanie wynagrodzenia. Dodatkowo połączone z rachunkiem oszczędnościowym, umożliwia zarabianie dodatkowych środków. Jest ono także zwykle niezbędne podczas ubiegania się o kredyty czy pożyczki. Nawet jeśli posiadasz już konta, skorzystaj z naszego rankingu, by sprawdzić, czy nie możesz zminimalizować kosztów jego prowadzenia. Rozważ także czy nie warto założyć kilku rachunków dla lepszego zarządzania swoimi finansami.

Rozwiń
Ikona strzałki
Ikona zamknięcia
Ikona zamknięcia
Informacje podstawowe:
Bonus
Prowadzenie rachunku
Przelewy zewnętrzne
Funkcjonalności oraz popularność
Karty do konta:
Ikona strzałki
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortuj listę według
  • Ranking kont
  • Najniższe opłaty za prowadzenie konta

ROR to skrót od "Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy", który jest standardowym typem konta oferowanego przez banki w Polsce. Jest ono podstawowym narzędziem do zarządzania finansami osobistymi, umożliwiającym przeprowadzanie większości transakcji bankowych.

Pozwala on na:

  1. Przechowywanie środków finansowych – pieniądze na koncie są bezpieczne i zawsze dostępne. Do 100 tys. euro są one gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. 
  2. Wykonywanie przelewów – na inne konta bankowe, zarówno w tym samym banku, jak i w innych bankach.
  3. Płatności bezgotówkowe – za pomocą karty płatniczej lub bankowości elektronicznej.
  4. Wypłacanie gotówki – z bankomatów lub bezpośrednio w oddziałach banku.
  5. Odbieranie wpłat – zarówno od innych osób, jak i od pracodawcy w formie wynagrodzenia za pracę.
  6. BLIK - niektóre banki oferują przelewy na telefon lub dokonywanie wypłat z bankomatów lub dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. 

Może ono być prowadzone indywidualnie lub jako konto wspólne dla kilku osób, na przykład małżonków. Zasady prowadzenia konta ROR, opłaty, oprocentowanie oraz dostępne usługi (np. debet, kredyt, połączenie z lokatami) zależą od konkretnej oferty banku.

Wybierając rachunek czy to płatny, czy darmowy, powinniśmy kierować się kilkoma kluczowymi czynnikami, które pomogą nam wybrać najlepsze konto dopasowane do naszych potrzeb:

  1. Opłaty i prowizje: nawet jeżeli konto jest reklamowane jako darmowe, może zawierać pewne opłaty (np. za wypłaty z niektórych bankomatów, za obsługę karty debetowej, za niezrealizowane zlecenia stałe). Zawsze warto sprawdzić cennik usług i opłat.
  2. Dostęp do bankomatów: jeśli często wypłacasz gotówkę, warto wybrać bank, który ma dużo bankomatów w miejscach, które często odwiedzasz, lub który oferuje darmowe wypłaty z bankomatów innych banków.
  3. Bankowość internetowa i mobilna: wygodny dostęp do konta przez internet oraz dobrze zaprojektowana aplikacja mobilna są kluczowe dla efektywnego zarządzania finansami.
  4. Oprocentowanie: niektóre konta mogą oferować oprocentowanie na środki zgromadzone na koncie. Jeśli planujesz trzymać większe sumy na koncie, warto zwrócić na to uwagę. 
  5. Dodatkowe produkty: jeżeli jesteś zainteresowany innymi produktami bankowymi, takimi jak kredyty, lokaty, fundusze inwestycyjne, warto zwrócić uwagę na ofertę banku w tych obszarach.
  6. Opinie innych klientów: warto sprawdzić opinie na temat danego banku i jego produktów w Internecie lub poprosić o radę znajomych.

To z kolei jest specjalny rodzaj konta bankowego, które jest przeznaczone głównie do gromadzenia i pomnażania oszczędności. Jest ono zwykle lepiej oprocentowane, co oznacza, że bank płaci klientowi odsetki od zgromadzonych na koncie środków.

Różni się ono od typowego konta bankowego (rachunku bieżącego) pod kilkoma względami:

  1. Oprocentowanie: oferuje zazwyczaj wyższe oprocentowanie niż standardowe konto bankowe. Jest jednak możliwe, że konto ROR w jednym banku może być wyżej oprocentowany, niż rachunek oszczędnościowy w innym. 
  2. Dostęp do środków: ma ono jednak zwykle ograniczenia dotyczące dostępu do zgromadzonych na nim środków. Na przykład, mogą istnieć ograniczenia dotyczące liczby darmowych wypłat lub przelewów, które można wykonać w ciągu miesiąca.
  3. Przeznaczenie: jest przeznaczone do gromadzenia i pomnażania oszczędności, a nie do codziennych transakcji finansowych, takich jak płatności czy przelewy.

To z kolei jeden z produktów bankowych, który pozwala na ulokowanie określonej sumy pieniędzy w banku na z góry ustalony okres czasu. W zamian za zobowiązanie się do utrzymania środków na koncie przez ten okres, bank oferuje klientowi odsetki, które są zazwyczaj wyższe niż te, które można uzyskać na zwykłym koncie oszczędnościowym.

Odsetki od lokat mogą być naliczane na różne sposoby - mogą być wypłacane na koniec okresu lokaty, co kwartał, co miesiąc lub nawet co tydzień. Wiele banków oferuje również lokaty z kapitalizacją odsetek, co oznacza, że odsetki są dodawane do głównej sumy i na nich również są naliczane odsetki. 

Głównym celem lokat jest wyższe oprocentowanie oszczędności które nie zabezpiecza całkiem przez utratą wartości przez inflację, ale w znacznym stopniu i umożliwienie im wzrostu z czasem. Lokaty są uważane też za jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania, ponieważ nawet jeśli bank upadnie, depozyty do pewnej kwoty są zabezpieczone przez system gwarancji depozytów.

Konto bankowe można założyć po prostu w banku. Często jednak warto skorzystać z promocji bankowych. Są to oferty specjalne, które banki tworzą z myślą o przyciąganiu nowych klientów lub utrzymaniu tych obecnych. Zawierają często atrakcyjne, dodatkowe atuty:


  1. Bonusy za otwarcie konta: jedna z najpopularniejszych form promocji bankowych. Banki często oferują premie pieniężne lub inne formy nagród (np. gadżety, vouchery na zakupy). Zazwyczaj do zdobycia bonusu wymagane jest spełnienie określonych warunków, takich jak utrzymanie minimalnego salda, ustawienie zlecenia stałego czy wykonanie określonej liczby transakcji kartą.
  2. Oprocentowanie bonusowe: niektóre banki oferują wyższe stawki oprocentowania na ich produktach oszczędnościowych lub lokatach na określony okres czasu dla nowych lub istniejących klientów.
  3. Zwrot części wydatków (cashback): to popularna promocja, która pozwala klientom odzyskać część pieniędzy wydanych na zakupy dokonane za pomocą karty debetowej lub kredytowej banku.
  4. Promocje kredytowe: czasem możemy znaleźć promocje, które obniżają koszty kredytów, np. przez obniżenie oprocentowania, zwolnienie z prowizji za udzielenie kredytu czy udostępnienie dodatkowych korzyści.

Tak, istnieją bezpłatne konta bankowe, często oferowane jako "darmowe konta" lub "konta bez opłat". Nie naliczają one zwykle opłat za podstawowe usługi, takie jak prowadzenie konta, przelewy elektroniczne czy korzystanie z karty debetowej. Mogą one stanowić atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla osób, które nie korzystają z szerokiej gamy usług bankowych i chcą zminimalizować swoje koszty. 

Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  1. "Darmowe" nie zawsze oznacza całkowicie bez opłat. Niektóre banki mogą naliczać opłaty za usługi nieobjęte podstawowym pakietem, takie jak wypłaty z bankomatów innych banków, przelewy zagraniczne czy zlecenia przelewów do urzędów. 
  2. Warunki oferowania darmowych kont mogą być związane z określonymi wymaganiami, takimi jak regularne wpływy na konto (np. wynagrodzenie) lub utrzymanie minimalnego salda na koncie.
  3. Często banki oferują darmowe konta jako sposób na przyciągnięcie nowych klientów, licząc na to, że skorzystają oni również z innych, płatnych usług, takich jak kredyty czy ubezpieczenia.

Najlepiej skorzystaj z naszego rankingu. Zakładając, że wybierasz je świadomie, wszystko jedno czy jest to konto osobiste, czy konto firmowe, warto zwrócić uwagę na parę rzeczy:

  1. Zdefiniuj swoje potrzeby: najpierw zastanów się, jakie usługi bankowe są dla Ciebie najważniejsze. Czy potrzebujesz konta do codziennych transakcji? Czy planujesz trzymać na koncie duże sumy pieniędzy? Czy często wypłacasz gotówkę z bankomatów? Czy korzystasz z bankowości mobilnej?
  2. Porównaj oferty: użyj naszego rankingu do porównania ofert kilku banków.
  3. Sprawdź opłaty i prowizje: przeczytaj tabelę opłat i prowizji. 
  4. Przeczytaj opinie innych klientów: sprawdź opinie klientów o danym banku. 
  5. Sprawdź warunki promocji: jeśli skorzystasz z promocji, zwróć uwagę na jej szczegóły.
  6. Zwróć uwagę na ewolucję ofert: rynek bankowy ciągle się zmienia, dlatego warto regularnie sprawdzać nowe oferty.
  7. Nie ograniczaj się do jednej oferty: możesz założyć kilka rachunków bankowych, które będą się wzajemnie uzupełniać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z ofert kilku instytucji. Podstawowy rachunek płatniczy wcale nie musi być tym jedynym.

Termin "darmowe konto bankowe" zazwyczaj odnosi się do braku opłat za prowadzenie konta. Jednak warto pamiętać, że nawet jeśli konto jest oznaczone jako "darmowe", mogą na nim występować inne opłaty.

Przykładowo, mogą występować opłaty za:

  1. Przekroczenie dopuszczalnego debetu: jeśli wydasz więcej pieniędzy, niż masz na koncie, bank może naliczyć Ci opłatę.
  2. Używanie bankomatów innych banków: często banki naliczają opłaty za wypłatę pieniędzy z bankomatów, które nie należą do ich sieci.
  3. Wydanie nowej karty bankowej: niektóre banki mogą naliczać opłatę za wydanie nowej karty debetowej lub kredytowej.
  4. Przelewy zagraniczne: przelewy do banków w innych krajach mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami.
  5. Niektóre operacje realizowane przez pracowników banku: np. ręczne zlecenie przelewu w placówce.

Ostatecznie, to, co jest "darmowe" w kontekście konta bankowego, zależy od konkretnej oferty banku.

Procedury bankowe stały się bardziej uproszczone, co oznacza, że otwarcie konta osobistego teraz zazwyczaj wymaga tylko przedstawienia dokumentu tożsamości ze zdjęciem. W większości przypadków będzie to aktualny dowód osobisty lub paszport.

Inne formy identyfikacji, takie jak prawo jazdy, mogą być również akceptowane przez niektóre banki. Jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie lub studentów chcących skorzystać z oferty na specjalnych warunkach, mogą one czasami użyć legitymacji szkolnej lub studenckiej jako dokumentu tożsamości.

Jeżeli tożsamość jest weryfikowana poprzez przelew, bank nie zawsze wymaga fizycznego dowodu tożsamości. Pamiętaj jednak, że taki przelew weryfikacyjny powinien zostać wykonany z konta osobistego, które zostało wcześniej otwarte przy użyciu dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Konta bankowe można zakładać w różnym wieku. W polskim systemie bankowym istnieją zwykle dwa rodzaje tego typu kont dla osób młodszych:

  • 13-17 lat - dla dzieci z ograniczonymi prawami do dysponowania pieniędzmi, 
  • 18-24 lat - tańsze rozwiązania dla osób uczących się.

Konto daje możliwość przechowywania pieniędzy na swoim rachunku, ale zawsze masz możliwość wypłaty swoich pieniędzy z bankomatów. Weź jednak pod uwagę, że banki stosują limity dostępu do gotówki swoich klientów. 

Limity wypłat z bankomatów mogą różnić się w zależności od banku i typu konta, które posiadasz. Przykładowo, niektóre banki mogą mieć dzienny limit wypłaty gotówki wynoszący 1000 zł, podczas gdy inne mogą ustawić limit na poziomie 5000 zł lub więcej.

Limity te są zwykle ustalane dla ochrony klientów w przypadku kradzieży lub utraty karty bankomatowej. Dzięki temu nawet jeśli ktoś nieuprawniony zdobyłby dostęp do twojej karty, nie mógłby wypłacić wszystkich Twoich środków naraz.

Jeżeli planujesz wypłacić większą sumę pieniędzy, możesz zazwyczaj skontaktować się z bankiem, aby tymczasowo zwiększyć swój limit wypłat. Jednakże jest to ogólna zasada, która może nie odzwierciedlać dokładnych limitów wypłat z bankomatów w Twoim banku. Zawsze zaleca się sprawdzenie tych informacji bezpośrednio u źródła - w swoim banku lub w regulaminie usług bankowych.

Jest to jeden z elementów, który należy wciąż pod uwagę, wybierając konto bankowe. W trakcie wyjazdów zagranicznych warto wziąć pod uwagę założenie konta walutowego, co pozwoli uniknąć kosztów tzw. spreadu, czyli przeliczania jednych walut na inne:

  1. Opłaty za wypłatę gotówki z bankomatu: większość banków pobiera opłatę za wypłaty z bankomatów za granicą. Ta opłata może być stała (np. 5 euro za wypłatę) lub procentowa (np. 2-3% kwoty wypłaty).
  2. Opłaty za transakcje kartą: podczas płacenia kartą za granicą, bank może pobrać opłatę za przeliczenie waluty na walutę lokalną. Zazwyczaj wynosi ona od 1 do 3% wartości transakcji.
  3. Opłaty za przelewy międzynarodowe: przelewy zagraniczne często wiążą się z dodatkowymi kosztami. Mogą one obejmować opłaty stałe za przelew, opłaty za przeliczenie waluty, a także opłaty pobierane przez bank odbiorcy.
  4. Opłaty za korzystanie z usług bankowości mobilnej lub internetowej za granicą: banki mogą pobierać opłaty za korzystanie z ich aplikacji mobilnej, lub usług bankowości internetowej za granicą.

Zarówno osoby spokrewnione, jak i niespokrewnione, mają prawo do otwarcia i prowadzenia wspólnego konta bankowego. Jak to zrobić? Możliwość przekształcenia indywidualnego konta bankowego we wspólne konto jest jedną z opcji. Należy jednak pamiętać, że dodanie drugiego właściciela do konta może wiązać się z dodatkową opłatą pobieraną przez bank.

Oczywiście, że tak. 

Jest to nawet bardzo polecana opcja, która potrafi zabezpieczyć twoje interesy na przyszłość. Szczególnie, że każde konto jest objęte osobno gwarancją BFG oraz korzystanie z promocji powinno być przez nas stale monitorowane, by móc mieć pod ręką najlepsze oferty.

Do każdego rachunku jest możliwość otrzymania karty płatniczej. Należy jednak brać pod uwagę, że może się to wiązać z dodatkowymi opłatami. Większość banków daje też możliwość wygenerowania wirtualnej karty, którą można powiązać ze swoim telefonem komórkowym. Warto także wziąć pod uwagę usługę BLIK, którą oferuje spora część nstytucji na rynku i umożliwia m in. dokonywanie opłat.

Oczywiście, że tak. Zła historia w BIK wpływa na kwestie możliwości brania kredytów, ale nie ma wpływu na możliwość założenia jednego z rodzaju kont bankowych.

Tutaj należy wziąć pod uwagę o jakim typie konta mówimy. Czy będziesz mógł zarabiać odsetki na swoim darmowym koncie bankowym, zależy od konkretnej oferty banku. Wielu banków oferuje konta oszczędnościowe lub rachunki bieżące z oprocentowaniem, które pozwalają na zarabianie odsetek od zgromadzonych na nich środków.

Jednakże warto zauważyć, że darmowe konta bankowe często są kontami bieżącymi (czyli kontami przeznaczonymi do codziennych operacji finansowych), które zazwyczaj nie oferują oprocentowania lub są one symboliczne. Dlatego też, jeśli chcesz zarabiać odsetki na swoich oszczędnościach, możesz rozważyć otwarcie osobnego konta oszczędnościowego lub lokaty.

Tak, nie ma żadnych ograniczeń w zamykaniu kont bankowych. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że promocje bankowe są często obarczone dodatkowymi warunkami, od których uzależnione jest otrzymanie premii od banku. Zwykle wtedy nie można zamknąć konta przed upływem kilku miesięcy. 


Czy mogę skorzystać z kredytu lub linii kredytowej przy użyciu mojego darmowego konta bankowego?

  1. Bankowość internetowa: jest to najpopularniejsza forma zarządzania kontem bankowym. Umożliwia przeglądanie salda, dokonywanie przelewów, płatności rachunków, a także korzystanie z innych usług, takich jak lokaty, kredyty, czy zarządzanie kartami kredytowymi.
  2. Aplikacje mobilne: banki oferują też aplikacje na smartfony, które umożliwiają dostęp do konta i wykonanie wielu transakcji w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do internetu.
  3. Oddziały i placówki bankowe: tradycyjna metoda zarządzania kontem bankowym, która pozwala na osobiste spotkanie z doradcą bankowym, skorzystanie z usług takich jak wpłata lub wypłata gotówki, a także złożenie wniosków o produkty bankowe.
  4. Bankomaty: choć ich głównym celem jest umożliwienie wypłaty gotówki, wiele bankomatów/wpłatomatów umożliwia także wpłatę pieniędzy czy sprawdzenie salda.
  5. Telefoniczne centrum obsługi klienta: banki oferują też wsparcie telefoniczne, które pozwala na zarządzanie kontem, zapytanie o saldo, zablokowanie karty, czy załatwienie innych spraw związanych z kontem.

Poradniki finansowe - darmowe konto osobiste

Najnowsze artykuły o produktach bankowych: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny , konto osobiste, konto firmowe i wiele więcej.

Żyjemy w świecie, gdzie pieniądz przestał być wyłącznie fizycznym nośnikiem wartości, a coraz częściej przybiera formę cyfrowych zapisów w systemach komputerowych. W takich czasach konto bankowe stało się nieodłącznym elementem codziennego życia. Niemal każda dorosła osoba posiada przynajmniej jedno z nich, a wiele osób korzysta z wielu różnych rodzajów kont, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb finansowych.

Służy ono nie tylko do przechowywania pieniędzy, ale także umożliwia przeprowadzanie transakcji, oszczędzanie, umożliwia dostęp do wielu dodatkowych usług finansowych, od kredytów hipotecznych po inwestycje giełdowe. W obecnych czasach, kiedy coraz częściej korzystamy z elektronicznych form płatności, konto bankowe jest podstawą naszej finansowej tożsamości. Przyjrzyjmy się, jak założyć właściwe konto i nie przepłacić.

Darmowe konto osobiste - warto wiedzieć

Wybierając właściwe konta bankowe, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów:

  1. Jakie są korzyści? - konto ma pomóc nie tylko w bieżących operacjach, ale najlepiej też w oszczędzaniu pieniędzy, eliminując opłaty za prowadzenie konta i inne podstawowe usługi.
  2. Jakie są potencjalne pułapki? - "darmowe" nie zawsze oznacza całkowicie bezpłatne. Należy zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty, takie jak te za wypłaty z bankomatów innych banków, za przekroczenie limitu debetowego, czy za niezrealizowane zlecenia stałe.
  3. Jak porównać oferty? - stworzyliśmy ranking, który umożliwi ci ocenę i porównanie różnych ofert kont bankowych. Sprawdź wszystkie elementy, które są dla Ciebie istotne.
  4. Jakie są warunki? - czasem założenie tego rodzaju usługi jest związana z określonymi warunkami, takimi jak regularne wpływy na konto lub wykonanie określonej liczby transakcji kartą. Upewnij się, że zrozumiałeś te warunki.

Dlaczego powstał ranking darmowych kont bankowych?

Założenie konta osobistego jest dziś pierwszym krokiem na wejście w kontakt z systemem bankowym. Od dawna nie jest potrzebna wizyta w placówce banku. Otwarcie konta jest dzisiaj prostsze, jak nigdy, a płatności kartą płatniczą są dziś standardem, wszystko jedno czy taką plastikową, czy aplikacją powiązaną z telefonem komórkowym. Przelewy internetowe są dzisiaj natomiast wymagane w większości interakcji z innymi osobami.

Chcieliśmy przybliżyć Ci wybór właściwej opcji, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, a czasem nawet może zarobić przy korzystaniu z promocji.

Pamiętaj, że nie trzeba ograniczać się do jednego konta. Zakładając, że koszty za prowadzenie rachunku będą wynosiły zero złotych, nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć kilka tego typu kont bankowych. Poniżej postaramy się wynotować kilka powodów, dla których warto skorzystać z kilku wyborów.

Dlaczego warto założyć kilka kont bankowych?

  1. Dywersyfikacja: posiadanie kilku rachunków w paru bankach pozwala na dywersyfikację ryzyka. Jeżeli z jakiegoś powodu jedna insytucja ma problemy finansowe, Twoje pieniądze w innym będą bezpieczne.
  2. Specjalizacja kont: niektóre konta oferują specjalne korzyści dla określonych celów. Na przykład, możesz mieć osobne konto oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem, konto bieżące do codziennych transakcji i konto inwestycyjne do zarządzania swoim portfelem inwestycyjnym.
  3. Budżetowanie: posiadanie kilku kont ułatwia zarządzanie finansami. Możesz na przykład mieć oddzielne konto do opłacania rachunków, konto do oszczędzania na określone cele, takie jak wakacje lub duże zakupy, oraz konto na wydatki codzienne.
  4. Ograniczenie opłat: w niektórych przypadkach posiadanie kilku kont pomaga w uniknięciu opłat. Na przykład, jeśli bank nakłada opłaty za przekroczenie pewnego limitu transakcji w miesiącu, możesz rozdzielić swoje transakcje między kilka kont, aby uniknąć tych opłat.
  5. Bezpieczeństwo: posiadanie kilku kont zwiększa bezpieczeństwo finansowe. Na przykład, jeśli Twoje dane zostaną skradzione i ktoś uzyska dostęp do jednego z kont, nadal będziesz miał dostęp do środków na pozostałych rachunkach.

Czy dostanę pieniądze za otworzenie konta?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, a odpowiedź na nie może być zaskakująco pozytywna. Tak, istnieje szereg ofert bankowych, które oferują premie finansowe za otwarcie nowego konta osobistego. Oznacza to, że nie tylko dostaniesz konto, które ułatwi Ci zarządzanie Twoimi finansami, ale także otrzymasz bonus pieniężny za samą decyzję o otworzeniu rachunku.

Banki często wprowadzają takie promocje, aby przyciągnąć nowych klientów. Premia za otwarcie konta jest jednym ze sposobów na zainteresowanie potencjalnych klientów ich usługami. Kwota premii zazwyczaj waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, zależnie od oferty.

Warto jednak pamiętać, że takie oferty często wiążą się z pewnymi warunkami. Na przykład, bank może wymagać, aby na nowo otwarte konto wpływało regularne wynagrodzenie lub była wykonana określona liczba transakcji kartą płatniczą. Czasem premia może być wypłacona w ratach przez kilka miesięcy, zamiast jako jednorazowy przelew.

Koniecznie przeczytaj regulamin promocji, aby zrozumieć wszystkie warunki i upewnić się, że jesteś w stanie je spełnić. Pamiętaj również, że banki różnią się między sobą i każda instytucja ma swoje unikalne oferty, dlatego warto porównać kilka opcji, aby znaleźć tę najkorzystniejszą dla siebie.

Reasumując, odpowiedź na pytanie "Czy dostanę pieniądze za otworzenie konta?" jest twierdząca. Zawsze warto jednak sprawdzić szczegóły, ponieważ premia za otwarcie konta często wiąże się z konkretnymi warunkami, które muszą być spełnione.

Czy mogę otworzyć darmowe konto bankowe online?

Czy otwarcie rachunku musi wiązać się z odwiedzinami w placówce banku, kolejnymi spotkaniami z doradcą i wypełnianiem stosów papierów? Absolutnie nie! Dzięki postępowi technologicznemu i rosnącej popularności bankowości internetowej, proces zakładania konta stał się znacznie prostszy i wygodniejszy. Tak, możesz otworzyć je online.

Praktycznie wszystkie banki oferują obecnie możliwość otwarcia konta za pośrednictwem Internetu. To nie tylko oszczędza czas, ale również pozwala na przeprowadzenie całego procesu z wygody własnego domu, o dowolnej porze. Wymaga to tylko dostępu do internetu i ważnego dokumentu tożsamości.

Proces otwarcia jest prosto zaprojektowany i przejrzysty. Wymaga wypełnienia krótkiego formularza, podania danych osobowych oraz przesłania skanu dokumentu tożsamości. Niekiedy dodatkowo wymagane jest potwierdzenie tożsamości przez wideo-rozmowę lub poprzez wykonanie symbolicznego przelewu z innego konta bankowego.

Po założeniu konta online dostęp do niego i wszystkie operacje z nim związane można zazwyczaj realizować za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Te cyfrowe narzędzia umożliwiają przeglądanie salda, przeprowadzanie przelewów, zarządzanie debetem czy kredytem, a nawet inwestowanie na giełdzie.

Reasumując, otwarcie darmowego konta bankowego online jest nie tylko możliwe, ale staje się standardem w branży. To szybki, wygodny i prosty sposób na zarządzanie swoimi finansami.

Poradniki finansowe - darmowe konto osobiste

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.
Jerzy
30.11.2023
zajrzałem do tabeli opłat i prowizji banku pekao i opłata za obsługę karty to 4 zł, a by było za darmo trzeba wykonać 5 transakcji ????
Justyna Redzik
Redaktor
Panie Jerzy, wiele banków stosuje taki zabieg. Prowadzenie konta rzadko jest bezwzględnie i bezterminowo darmowe. Pozdrawiam serdecznie
Ikona strzałki